UBW1H331MHD1TO
Nichicon
647-UBW1H331MHD1TO
UBW1H331MHD1TO
Mfr.:
Description:
Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 330uF 50V 20% AEC-Q200
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
26 Weeks Estimated factory production time.
Long lead time reported on this product.
Minimum: 1   Multiples: 1
Ext. Price
Full Ammo Pack (Order in multiples of 500)
Alternative Packaging
Mfr. Part No.:
Packaging:
Bulk
Availability:
In Stock
Price:
Min:
1
Similar Products
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Nichicon
Product Category: Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded
RoHS:
330 uF
50 VDC
12.5 mm
20 mm
5 mm
High Temp Electrolytic Capacitors
3000 Hour
20 %
1.33 A
- 55 C
+ 135 C
Straight
Radial
AEC-Q200
Ammo Pack
Brand: Nichicon
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: MY
Dissipation Factor DF: 0.1
Package/Case: 12.5 mm x 20 mm