PLS0E331MCO8
Nichicon
647-PLS0E331MCO8
PLS0E331MCO8
Mfr.:
Description:
Aluminium Organic Polymer Capacitors 2.5 Volt 330uF 20%
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
16 Weeks Estimated factory production time.
Long lead time reported on this product.
Minimum: 3000   Multiples: 3000
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
This Product Ships FREE
Qty. Unit Price
Ext. Price
Full Ammo Pack (Order in multiples of 3000)
Similar Products
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Nichicon
Product Category: Aluminium Organic Polymer Capacitors
RoHS:
330 uF
2.5 VDC
Radial
9 mm (0.354 in)
Aluminum Polymer Capacitors
5000 Hour
20 %
8 mOhms
4.8 A
- 55 C
+ 105 C
6.3 mm
Can
Ammo Pack
Brand: Nichicon
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: JP
Lead Spacing: 2.5 mm