BUK9K5R6-30EX
Nexperia
771-BUK9K5R6-30EX
BUK9K5R6-30EX
Mfr.:
Description:
MOSFETs The factory is currently not accepting orders for this product.
ECAD Model:
In Stock: 2.910
Stock:
2.910 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
26 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Long lead time reported on this product.
Minimum: 1   Multiples: 1
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
Packaging:
Full Reel (Order in multiples of 1500)
Qty. Unit Price
Ext. Price
Cut Tape / MouseReel™
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Nexperia
Product Category: MOSFETs
RoHS:
REACH - SVHC:
Si
SMD/SMT
LFPAK-56D-8
N-Channel
2 Channel
30 V
40 A
3.9 mOhms, 3.9 mOhms
- 10 V, 10 V
1.4 V
22.6 nC
- 55 C
+ 175 C
64 W