GCM1555C1H3R3BA16J
Murata Electronics
81-GCM1555C1H3R3BA6J
GCM1555C1H3R3BA16J
Mfr.:
Description:
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 3.3 pF 50 VDC 0.1 pF 0402 C0G (NP0) AEC-Q200
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
14 Weeks Estimated factory production time.
Minimum: 1   Multiples: 1
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
Packaging:
Full Reel (Order in multiples of 50000)
Qty. Unit Price
Ext. Price
Cut Tape / MouseReel™
Similar Products
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Murata
Product Category: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT
RoHS:
3.3 pF
50 VDC
C0G (NP0)
0.1 pF
0402
SMD/SMT
Standard
- 55 C
+ 125 C
1 mm (0.039 in)
0.5 mm (0.02 in)
0.5 mm (0.02 in)