GCJ188L8YA563MA01J
Murata Electronics
81-GCJ188L8YA563MA1J
GCJ188L8YA563MA01J
Mfr.:
Description:
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0.056 uF 35 VDC 20% 0603 X8L AEC-Q200
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
14 Weeks Estimated factory production time.
Minimum: 1   Multiples: 1
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
Packaging:
Full Reel (Order in multiples of 10000)
Qty. Unit Price
Ext. Price
Cut Tape / MouseReel™
Similar Products
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Murata
Product Category: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT
RoHS:
0.056 uF
35 VDC
X8L
20 %
0603
SMD/SMT
Flexible (Soft)
- 55 C
+ 150 C
1.6 mm (0.063 in)
0.8 mm (0.031 in)
0.8 mm (0.031 in)