PIC18F46K20-I/P
Microchip Technology
579-PIC18F46K20-I/P
PIC18F46K20-I/P
Mfr.:
Description:
8-bit Microcontrollers - MCU 64KB Flash 3968B RAM 36 I/O 8B
ECAD Model:
In Stock: 1.669
Stock:
1.669 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
6 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
RoHS:
PIC18
64 kB
3.84 kB
PDIP-40
64 MHz
10 bit
36 I/O
1.8 V
3.6 V