PIC18F06Q20-E/ST
Microchip Technology
579-PIC18F06Q20-E/ST
PIC18F06Q20-E/ST
Mfr.:
Description:
8-bit Microcontrollers - MCU 64KB Flash, 4K RAM, 256 EEPROM, MVIO, I3C, Virtual Port, 10b ADCC, DMA,
Lifecycle:
New Product:
New from this manufacturer.
ECAD Model:
In Stock: 672
Stock:
672 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
4 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
Microchip
Product Category: 8-bit Microcontrollers - MCU
RoHS:
RISC
64 kB
4 kB
TSSOP-14
64 MHz
10 bit
11 I/O
1.8 V
5.5 V