MSMCJ20CA
Microchip Technology
494-MSMCJ20CA
MSMCJ20CA
Mfr.:
Description:
ESD Protection Diodes / TVS Diodes TVS 20V 5% 1500W bi
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
37 Weeks Estimated factory production time.
Long lead time reported on this product.
Minimum: 1   Multiples: 1
Microchip
Product Category: ESD Protection Diodes / TVS Diodes
RoHS: N
Bidirectional
1 Channel
20 V
SMD/SMT
32.4 V
22.2 V
SMC (DO-214AB)
46.3 A
1.5 kW
- 65 C
+ 150 C
Bulk
Brand: Microchip Technology
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: PH
Operating Supply Voltage: 20 V
Pd - Power Dissipation: 1.56 W