MSC060SMB120QT/R
Microchip Technology
579-MSC060SMB120QTR
MSC060SMB120QT/R
Mfr.:
Description:
SiC MOSFETs MOSFET SIC 1200 V 60 mOhm, QDPAK, Full Reel
Lifecycle:
New Product:
New from this manufacturer.
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
Minimum: 800   Multiples: 800
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
This Product Ships FREE
Qty. Unit Price
Ext. Price
Full Reel (Order in multiples of 800)
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Microchip
Product Category: SiC MOSFETs
QDPAK
1.2 kV
60 mOhms