MSC060SMB120B
Microchip Technology
579-MSC060SMB120B
MSC060SMB120B
Mfr.:
Description:
SiC MOSFETs MOSFET SIC 1200 V 60 mOhm TO-247-3
Lifecycle:
New Product:
New from this manufacturer.
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
4 Weeks Estimated factory production time.
Minimum: 120   Multiples: 30
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
This Product Ships FREE
Qty. Unit Price
Ext. Price
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Microchip
Product Category: SiC MOSFETs
Through Hole
TO-247-3
1.2 kV
60 mOhms