MSC035SMA170B
Microchip Technology
494-MSC035SMA170B
MSC035SMA170B
Mfr.:
Description:
SiC MOSFETs MOSFET SIC 1700 V 35 mOhm TO-247
ECAD Model:
In Stock: 59
Stock:
59 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
8 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
Microchip
Product Category: SiC MOSFETs
RoHS:
Through Hole
TO-247-3
N-Channel
1 Channel
1.7 kV
68 A
45 mOhms
- 10 V, + 23 V
1.8 V
178 nC
- 55 C
+ 175 C
370 W