MCP6002T-E/MC
Microchip Technology
579-MCP6002T-E/MC
MCP6002T-E/MC
Mfr.:
Description:
Operational Amplifiers - Op Amps Dual 1.8V 1MHz OP, E temp
ECAD Model:
In Stock: 8.837
Stock:
8.837 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
3 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
Packaging:
Full Reel (Order in multiples of 3300)
Qty. Unit Price
Ext. Price
Cut Tape / MouseReel™
Alternative Packaging
Mfr. Part No.:
Packaging:
Tube
Availability:
In Stock
Price:
Min:
1
Similar Product
Microchip Technology MCP6002-E/MC
Microchip Technology
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Microchip
Product Category: Operational Amplifiers - Op Amps
RoHS:
2 Channel
1 MHz
600 mV/us
4.5 mV
1.1 nA
5.5 V
1.8 V
100 uA
23 mA