MCP100-475DI/TO
Microchip Technology
579-MCP100-475DI/TO
MCP100-475DI/TO
Mfr.:
Description:
Supervisory Circuits Push-Pull Low
ECAD Model:
In Stock: 3.746
Stock:
3.746 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
2 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
Microchip
Product Category: Supervisory Circuits
RoHS:
Voltage Supervisory
Through Hole
TO-92-3
4.625 V
1 Input
Active Low, Push-Pull
No Manual Reset
No Watchdog
No Backup
350 ms
5.5 V
- 40 C
+ 85 C
MCP100
AEC-Q100
Bulk
Brand: Microchip Technology
Chip Enable Signals: No Chip Enable
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: TW
Operating Supply Current: 60 uA
Overvoltage Threshold: 4.75 V
Power Fail Detection: No
Product Type: Supervisory Circuits
Factory Pack Quantity: 1000
Subcategory: PMIC - Power Management ICs
Supply Voltage - Min: 1 V
Undervoltage Threshold: 4.5 V