ATMEGA1281-16MU
Microchip Technology
556-ATMEGA1281-16MU
ATMEGA1281-16MU
Mfr.:
Description:
8-bit Microcontrollers - MCU AVR 128K FLASH 8K SRAM 4KB EE 5.0V
ECAD Model:
In Stock: 500
Stock:
500 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
9 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
Microchip
Product Category: 8-bit Microcontrollers - MCU
RoHS:
AVR
128 kB
8 kB
QFN-64
16 MHz
10 bit
54 I/O
2.7 V
5.5 V