APT200GN60J
Microchip Technology
494-APT200GN60J
APT200GN60J
Mfr.:
Description:
IGBT Modules IGBT Fieldstop Low Frequency Single 600 V 200 A SOT-227
ECAD Model:
In Stock: 204
Stock:
204 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
7 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
Microchip
Product Category: IGBT Modules
RoHS:
IGBT Modules
Single
600 V
1.5 V
283 A
600 nA
682 W
SOT-227-4
- 55 C
+ 175 C
Tube
Brand: Microchip Technology
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: PH
Maximum Gate Emitter Voltage: 20 V