ZA028MADP2
Mallory Sonalert
539-ZA028MADP2
ZA028MADP2
Mfr.:
Description:
Buzzers & Audio Indicators - Industrial 22MM 16-28ACDC 75-85DB FDBL CUL ROH STK$
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
5 Weeks Estimated factory production time.
Minimum: 1   Multiples: 1
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
This Product Ships FREE
Qty. Unit Price
Ext. Price
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Mallory Sonalert
Product Category: Buzzers & Audio Indicators - Industrial
RoHS:
28 V
40 mA
Terminal Block
Panel Mount
ZA
Brand: Mallory Sonalert
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: US
Product Type: Audio Indicators & Alerts
Factory Pack Quantity: 1
Subcategory: Audio Devices
Unit Weight: 25 g
Products found:
To show similar products, select at least one checkbox
Select at least one checkbox above to show similar products in this category.
Attributes selected: 0
TARIC:
CNHTS:
CAHTS:
USHTS:
MXHTS:
ECCN:
EAR99
ZA 22mm Panel Alarms
Mallory Sonalert ZA 22mm Panel Alarms feature terminal block termination and micro-controller circuitry. These audible alarms fit standard 22mm panel holes. They emit continuous and pulsing tones at sound levels up to 95dB @ 2 feet. DC and AC/DC models are available with voltage ranging from 6VDC to 120VAC. Mallory Sonalert ZA 22mm Panel Alarms are CUL Certified and NEMA 3R/4X/12-rated.