TPSMC33A
Littelfuse
576-TPSMC33A
TPSMC33A
Mfr.:
Description:
ESD Protection Diodes / TVS Diodes 1.5kW 33V AEC-Q101 5% Uni-Directional
ECAD Model:
In Stock: 3.173
Stock:
3.173 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
12 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Packaging:
Full Reel (Order in multiples of 3000)
Qty. Unit Price
Ext. Price
Cut Tape / MouseReel™
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Littelfuse
Product Category: ESD Protection Diodes / TVS Diodes
RoHS:
Unidirectional
1 Channel
28.2 V
SMD/SMT
45.7 V
31.4 V
SMC (DO-214AB)
33.3 A
1.5 kW
30 kV
30 kV
- 65 C
+ 150 C
TPSMC
AEC-Q100
Reel
Cut Tape
MouseReel
Brand: Littelfuse
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: CN
Pd - Power Dissipation: 6.5 W
Product: TVS Diodes
Factory Pack Quantity: 3000
Subcategory: ESD Protection Diodes / TVS Diodes
Vf - Forward Voltage: 3.5 V