TPSMC24A
Littelfuse
576-TPSMC24A
TPSMC24A
Mfr.:
Description:
ESD Protection Diodes / TVS Diodes 1.5kW 24V AEC-Q101 5% Uni-Directional
ECAD Model:
In Stock: 2.918
Stock:
2.918 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
12 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Littelfuse
Product Category: ESD Protection Diodes / TVS Diodes
RoHS:
REACH - SVHC:
Unidirectional
1 Channel
20.5 V
SMD/SMT
33.2 V
22.8 V
SMC (DO-214AB)
45.8 A
1.5 kW
30 kV
30 kV
- 65 C
+ 150 C
TPSMC
AEC-Q100
MouseReel
Brand: Littelfuse
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: CN
Pd - Power Dissipation: 6.5 W
Product: TVS Diodes
Factory Pack Quantity: 3000
Subcategory: ESD Protection Diodes / TVS Diodes
Vf - Forward Voltage: 3.5 V