1.5SMC110A
Littelfuse
576-1.5SMC110A
1.5SMC110A
Mfr.:
Description:
ESD Protection Diodes / TVS Diodes 1.5kW 110V 5% Uni-Directional
ECAD Model:
In Stock: 6.478
Stock:
6.478 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
23 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
Packaging:
Full Reel (Order in multiples of 3000)
Qty. Unit Price
Ext. Price
Cut Tape / MouseReel™
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Littelfuse
Product Category: ESD Protection Diodes / TVS Diodes
RoHS:
Unidirectional
1 Channel
94 V
SMD/SMT
152 V
105 V
SMC (DO-214AB)
10 A
1.5 kW
30 kV
30 kV
- 65 C
+ 150 C
1.5SMC
Reel
Cut Tape
MouseReel
Brand: Littelfuse
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: PH
Pd - Power Dissipation: 6.5 W
Factory Pack Quantity: 3000
Subcategory: ESD Protection Diodes / TVS Diodes
Vf - Forward Voltage: 3.5 V