2225Y2K00102FCT
Knowles Syfer
766-2225Y2K00102FCT
2225Y2K00102FCT
Mfr.:
Description:
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 2225 2000V 1.00 nF +/-1% C0G/NP0 (1B) FlexiCap/Nickel Barrier
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
10 Weeks Estimated factory production time.
Minimum: 500   Multiples: 500
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
This Product Ships FREE
Qty. Unit Price
Ext. Price
Full Reel (Order in multiples of 500)
Similar Products
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Knowles
Product Category: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT
RoHS:
1000 pF
2 kVDC
C0G (NP0)
1 %
2225 (Reversed)
5763 (Reversed)
SMD/SMT
Flexible (Soft)
- 55 C
+ 125 C
5.7 mm (0.224 in)
6.3 mm (0.248 in)
4.2 mm (0.165 in)