FFB14D0336K--
KYOCERA AVX
581-FFB14D0336K
FFB14D0336K--
Mfr.:
Description:
Film Capacitors 75V 33uF
ECAD Model:
In Stock: 170
Stock:
170 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
25 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
KYOCERA AVX
Product Category: Film Capacitors
RoHS:
33 uF
75 VDC
Radial
Polyester
27.5 mm (1.083 in)
31.1 mm (1.224 in)
22.4 mm (0.882 in)
Power Factor Correction Film Capacitors
45 VAC
10 %
2 Pin
3 mOhms
13 mm (0.512 in)
Straight
- 55 C
+ 105 C
FFB
Tube
Brand: KYOCERA AVX
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: FR
Lead Diameter: 0.8 mm