RK73H2ATTD73R2F
KOA Speer
660-RK73H2ATTD73R2F
RK73H2ATTD73R2F
Mfr.:
Description:
Thick Film Resistors - SMD 1/4W 73.2 OHM 1%
ECAD Model:
In Stock: 12.282
Stock:
12.282 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
9 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
Packaging:
Full Reel (Order in multiples of 5000)
Qty. Unit Price
Ext. Price
Cut Tape / MouseReel™
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
KOA Speer
Product Category: Thick Film Resistors - SMD
RoHS:
Reel
Cut Tape
MouseReel
RK73H
73.2 Ohms
250 mW (1/4 W)
1 %
100 PPM / C
- 55 C
+ 155 C
150 V
0805
2 mm (0.079 in)
1.25 mm (0.049 in)
0.5 mm (0.02 in)