SS11VL-R22020
KEMET
80-SS11VL-R22020
SS11VL-R22020
Mfr.:
Description:
Common Mode Chokes / Filters 250VAC 2.2A 2mH
ECAD Model:
In Stock: 508
Stock:
508 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
25 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
KEMET
Product Category: Common Mode Chokes / Filters
RoHS:
SS11VL
Vertical Mount
Through Hole
1 Channel
2 mH
2.2 A
120 mOhms
- 25 C
+ 120 C
Tray
22 mm
14.5 mm
19.5 mm
Tray
Common Mode Chokes
Line Filter
Brand: KEMET
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: VN
Diameter: 22 mm
Filter Type: Common mode
Product Type: Common Mode Chokes
Factory Pack Quantity: 600
Subcategory: Inductors, Chokes & Coils
Test Frequency: 1 kHz