415-0059-MM500
Johnson / Cinch Connectivity Solutions
530-415-0059-MM500
415-0059-MM500
Mfr.:
Description:
RF Cable Assemblies Straight SMA Plug to Straight N Plug
ECAD Model:
In Stock: 30
Stock:
30 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
10 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
Cinch Connectivity Solutions
Product Category: RF Cable Assemblies
SMA
Plug (Male)
Straight
N
Plug (Male)
Straight
500 mm (19.685 in)
50 Ohms
12.4 GHz
RG-58
Black
Bulk
Brand: Johnson / Cinch Connectivity Solutions
Connector A Polarity: Normal
Connector B Polarity: Normal
Contact Plating: Gold
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: US
Minimum Frequency: 0 Hz
Polarity: Normal
Product Type: RF Cable Assemblies
Series: MCX
Factory Pack Quantity: 1
Subcategory: Cable Assemblies
Unit Weight: 68,375 g
Products found:
To show similar products, select at least one checkbox
Select at least one checkbox above to show similar products in this category.
Attributes selected: 0
This functionality requires JavaScript to be enabled.
TARIC:
CNHTS:
CAHTS:
USHTS:
JPHTS:
KRHTS:
MXHTS:
BRHTS:
ECCN:
EAR99
Fixed-Length RF Cable Assemblies
Johnson / Cinch Connectivity Solutions Fixed-Length RF Cable Assemblies feature a wide range of 50Ω and 75Ω assemblies from 3" to 60". These RF cable assemblies are available in BNC, MCX, MMCX, N, SMA, SMB, and UMC series. The product line includes cables, plugs, and jack types (straight, right angle, bulkhead, mini), and as well as hand-formable types. Johnson / Cinch Connectivity Solutions Fixed-Length RF Cable Assemblies can meet the most unique specifications.
SMA Connectors
Johnson / Cinch Connectivity Solutions SMA Connectors offer a wide range of 50Ω and 75Ω options in multiple mounting styles. These SMA Connectors are available in a range of cable, plug, and jack types (straight, right angle, bulkhead, mini, flange) as well as hand-formable types. Johnson / Cinch Connectivity Solution SMA Connectors can meet unique specifications.
MCX RF Cable Assemblies
Johnson / Cinch Connectivity Solutions MCX RF Cable Assemblies include an expansive selection of fixed-length cable assemblies with lengths from 6" to 36". This series offers 50Ω and 75Ω connector impedance and operates at 6GHz operating frequency. Johnson / Cinch Connectivity Solutions MCX RF Cable Assemblies are available in straight and right-angle plug connector types with a 250Vrms to 335Vrms operating voltage range.