ISM43903-R48-L54-U
Inventek
347-ISM43903R48L54U
ISM43903-R48-L54-U
Mfr.:
Description:
WiFi Modules - 802.11 WiFi 2.4 GHz Module with U.FL Connector. 8MB QSPI Flash and 1MB RAM. Cypress WICED compatible. Certified FCC/IC/CE
Lifecycle:
NRND:
Not recommended for new designs.
ECAD Model:
In Stock: 335
Stock:
335 Can Dispatch Immediately
Quantities greater than 335 will be subject to minimum order requirements.
Minimum: 1   Multiples: 1
Inventek Systems
Product Category: WiFi Modules - 802.11
RoHS:
ISM43903
802.11 b/g/n
2.4 GHz
72.2 Mb/s
UART
3 V
4.8 V
17 dBm
- 40 C
+ 85 C
Tray
Antenna Connector Type: U.FL
Brand: Inventek
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: PH
Dimensions: 14.5 mm x 30 mm x 2.5 mm
Moisture Sensitive: Yes
Operating Supply Voltage: 3.3 V