MCD312-18IO1
IXYS
747-MCD312-18IO1
MCD312-18IO1
Mfr.:
Description:
Discrete Semiconductor Modules 312 Amps 1800V
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
16 Weeks Estimated factory production time.
Minimum: 1   Multiples: 1
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
This Product Ships FREE
Qty. Unit Price
Ext. Price
102 Quote
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
IXYS
Product Category: Discrete Semiconductor Modules
RoHS:
REACH - SVHC:
Thyristor / Diode
Si
1.32 V
1.8 kV
Screw Mount
Y1-CU
- 40 C
+ 140 C
MCD312
Bulk
Brand: IXYS
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: PH
Gate Trigger Current - Igt: 150 mA
Holding Current Ih Max: 150 mA
Output Current: 312 A