IXTQ10P50P
IXYS
747-IXTQ10P50P
IXTQ10P50P
Mfr.:
Description:
MOSFETs -10.0 Amps -500V 1.000 Rds
ECAD Model:
In Stock: 483
Stock:
483 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
28 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Si
Through Hole
TO-3P-3
P-Channel
1 Channel
500 V
10 A
1 Ohms
- 20 V, 20 V
4.5 V
50 nC
- 55 C
+ 150 C
300 W