IXTP230N04T4
IXYS
747-IXTP230N04T4
IXTP230N04T4
Mfr.:
Description:
MOSFETs Disc MSFT NChTrenchGate-Gen4 TO-220AB/FP
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
Minimum: 1   Multiples: 1
IXYS
Product Category: MOSFETs
RoHS:
Si
Through Hole
TO-220-3
N-Channel
1 Channel
40 V
230 A
2.9 mOhms
- 15 V, 15 V
2 V
140 nC
- 55 C
+ 175 C
340 W