IXFH22N65X2
IXYS
747-IXFH22N65X2
IXFH22N65X2
Mfr.:
Description:
MOSFETs MOSFET 650V/22A Ultra Junction X2
ECAD Model:
In Stock: 174
Stock:
174 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
27 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
IXYS
Product Category: MOSFETs
RoHS:
REACH - SVHC:
Si
Through Hole
TO-247-3
N-Channel
1 Channel
650 V
22 A
160 mOhms
- 30 V, 30 V
2.7 V
38 nC
- 55 C
+ 150 C
390 W
Enhancement
HiPerFET
Tube
Brand: IXYS
Configuration: Single
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: KR
Fall Time: 10 ns
Forward Transconductance - Min: 8 S
Product Type: MOSFETs
Rise Time: 35 ns
Series: 650V Ultra Junction X2