IXFH10N100P
IXYS
747-IXFH10N100P
IXFH10N100P
Mfr.:
Description:
MOSFETs 10 Amps 1000V
ECAD Model:
In Stock: 305
Stock:
305 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
27 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
IXYS
Product Category: MOSFETs
RoHS:
REACH - SVHC:
Si
Through Hole
TO-247-3
N-Channel
1 Channel
1 kV
10 A
1.4 Ohms
- 30 V, 30 V
6.5 V
56 nC
- 55 C
+ 150 C
380 W