GS81302R36GE-300
GSI Technology
464-GS81302R36GE-300
GS81302R36GE-300
Mfr.:
Description:
SRAM
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
Minimum: 10   Multiples: 10
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
This Product Ships FREE
Qty. Unit Price
Ext. Price
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
GSI Technology
Product Category: SRAM
RoHS:
144 Mbit
4 M x 36
300 MHz
Parallel
1.9 V
1.7 V
780 mA
0 C
+ 70 C
SMD/SMT
BGA-165
Tray
Brand: GSI Technology
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: Not Available
Memory Type: DDR-II
Moisture Sensitive: Yes
Product Type: SRAM
Series: GS81302R36GE
Factory Pack Quantity: 10
Subcategory: Memory & Data Storage
Tradename: SigmaDDR-II
Type: SigmaDDR-II B4
Products found:
To show similar products, select at least one checkbox
Select at least one checkbox above to show similar products in this category.
Attributes selected: 0
This functionality requires JavaScript to be enabled.
TARIC:
CNHTS:
CAHTS:
USHTS:
JPHTS:
KRHTS:
MXHTS:
ECCN:
3A991.b.2.b
DDR SRAMs
GSI Technology SigmaDDR™ SRAMs are synchronous memories with a common read and write data bus that combines capacity and performance with transaction rates unequaled by competitors. SigmaDDR SRAMs "DDR" refers to the ability to transfer two beats of data on the data bus in a single clock cycle. SigmaDDR memories are ideal for applications that alternate between read and write operations infrequently, at operating speeds of 250 MHz and above. GSI's SigmaDDR devices are compatible with all competitor Double Data Rate SRAMs.