1008ASM-R10J-08
Fastron
434-1008ASM-R10J-08
1008ASM-R10J-08
Mfr.:
Description:
RF Inductors - SMD 100nH 5% tol Non-Mag Chip IND
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
Minimum: 1000   Multiples: 1000
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
This Product Ships FREE
Qty. Unit Price
Ext. Price
Full Reel (Order in multiples of 1000)
Similar Products
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Fastron
Product Category: RF Inductors - SMD
RoHS:
Wirewound
2.9 mm x 2.8 mm x 2.1 mm
Unshielded
100 nH
5 %
650 mA
560 mOhms
- 40 C
+ 150 C
63
1 GHz
Standard
2.9 mm
2.8 mm
2.1 mm
Ceramic
AEC-Q200
1008ASM
Reel
Application: Non-Magnetic
Brand: Fastron
Case Code - in: 1008
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: MY
Mounting Style: PCB Mount
Product: RF Inductors
Product Type: RF Inductors - Leaded
Factory Pack Quantity: 1000
Subcategory: Inductors, Chokes & Coils
Termination Style: SMD/SMT
Test Frequency: 25 MHz