SDCHA1V6045-4R7-R
Eaton Electronics
504-SDCHA1V6045-4R7R
SDCHA1V6045-4R7-R
Mfr.:
Description:
Power Inductors - SMD IND SMD Power 4.7uH 4.5A 2 PADS SMT
ECAD Model:
In Stock: 1.483
Stock:
1.483 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
12 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
Packaging:
Full Reel (Order in multiples of 1000)
Qty. Unit Price
Ext. Price
Cut Tape / MouseReel™
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Eaton
Product Category: Power Inductors - SMD
RoHS:
Semi-Shielded
- 55 C
+ 125 C
Standard
SDCHA
Reel
Cut Tape
MouseReel
Application: Automotive
Brand: Eaton Electronics
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: CN
Mounting Style: PCB Mount
Product: Power Inductors
Product Type: Power Inductors - SMD
Factory Pack Quantity: 1000
Subcategory: Inductors, Chokes & Coils
Termination Style: SMD/SMT
Unit Weight: 1 mg
Products found:
To show similar products, select at least one checkbox
Select at least one checkbox above to show similar products in this category.
Attributes selected: 0
This functionality requires JavaScript to be enabled.
TARIC:
CNHTS:
CAHTS:
USHTS:
JPHTS:
KRHTS:
MXHTS:
BRHTS:
ECCN:
EAR99
SDCL & SDCH Semi-Shielded Power Inductors
SDCLA & SDCHA Auto Semi-Shielded Power Inductors
Eaton Electronics SDCLA and SDCHA Auto Semi-Shielded Power Inductors are AEC-Q200 qualified and offer up to 13.5A current rating and a 1µH to 100µH inductance range. These inductors are magnetically semi-shielded, feature high current carrying capability, and come in surface-mount packaging with a maximum height of 4.5mm. Eaton Electronics SDCLA and SDCHA Auto Semi-Shielded Power Inductors are ideal for use in LED lighting, collision avoidance, infotainment and cluster electronics, and adaptive cruise control (ACC).