MP2A-330-R
Eaton Electronics
704-MP2A-330-R
MP2A-330-R
Mfr.:
Description:
Power Inductors - SMD 33uH 0.79A 0.476ohms
ECAD Model:
In Stock: 2.390
Stock:
2.390 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
16 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Quantities greater than 2390 will be subject to minimum order requirements.
Minimum: 1   Multiples: 1
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
Packaging:
Full Reel (Order in multiples of 3900)
Qty. Unit Price
Ext. Price
Cut Tape / MouseReel™
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Eaton
Product Category: Power Inductors - SMD
RoHS:
Power Choke
Unshielded
33 uH
20 %
790 mA
476 mOhms
790 mA
- 40 C
+ 125 C
Standard
7.5 mm
5.2 mm
1.8 mm
Molypermalloy Powder (MPP)
MP2A
Reel
Cut Tape
MouseReel
Application: Power
Brand: Eaton Electronics
Core Type: Toroidal - Horizontal Mount
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: PH
Mounting Style: PCB Mount
Product: Power Inductors
Product Type: Power Inductors - SMD
Factory Pack Quantity: 3900
Subcategory: Inductors, Chokes & Coils
Termination Style: SMD/SMT
Test Frequency: 100 kHz