MFBA2V1608-300-R
Eaton Electronics
504-MFBA2V1608-300-R
MFBA2V1608-300-R
Mfr.:
Description:
Ferrite Beads 30 OHM 3A 2 PAD
ECAD Model:
In Stock: 422
Stock:
422
Can Dispatch Immediately
On Order:
8.000
Expected 08/06/2026
Factory Lead Time:
12
Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
Packaging:
Full Reel (Order in multiples of 4000)
Qty. Unit Price
Ext. Price
Cut Tape / MouseReel™
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Eaton
Product Category: Ferrite Beads
RoHS:
Ferrite Beads
SMD/SMT
0603 (1608 metric)
30 Ohms
- 55 C
+ 150 C
1.6 mm
0.8 mm
0.8 mm
Reel
Cut Tape
MouseReel
Brand: Eaton Electronics
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: CN
Country of Origin: CN
Operating Temperature Range: - 55 C to + 150 C
Product Type: Ferrite Beads
Factory Pack Quantity: 4000
Subcategory: Ferrites
Test Frequency: 100 MHz