MFBA2V1608-151-R
Eaton Electronics
504-MFBA2V1608-151-R
MFBA2V1608-151-R
Mfr.:
Description:
Ferrite Beads 150 OHM 2A 2 PADS
ECAD Model:
In Stock: 20.496
Stock:
20.496 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
12 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
Packaging:
Full Reel (Order in multiples of 4000)
Qty. Unit Price
Ext. Price
Cut Tape / MouseReel™
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Eaton
Product Category: Ferrite Beads
RoHS:
Ferrite Beads
SMD/SMT
0603 (1608 metric)
150 Ohms
- 55 C
+ 150 C
1.6 mm
0.8 mm
0.8 mm
Reel
Cut Tape
MouseReel
Brand: Eaton Electronics
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: TW
Operating Temperature Range: - 55 C to + 150 C
Product Type: Ferrite Beads
Factory Pack Quantity: 4000
Subcategory: Ferrites
Test Frequency: 100 MHz
Unit Weight: 35 mg
Products found:
To show similar products, select at least one checkbox
Select at least one checkbox above to show similar products in this category.
Attributes selected: 0
This functionality requires JavaScript to be enabled.
TARIC:
CNHTS:
CAHTS:
USHTS:
JPHTS:
ECCN:
EAR99
MFBA Automotive Multilayer Chip Ferrite Beads
Eaton Electronics MFBA Automotive Multilayer Chip Ferrite Beads are high-performance AEC-Q200-grade ferrite beads for high-reliability RF/wireless transmitting and receiving modules in automotive applications. Eaton Electronics MFBA Ferrite Beads are offered in 0402, 0603, and 1206 case sizes and are designed for high-current applications up to 4A. The series offers a wide range of impedances values from 30Ω to 600Ω and operates over a -55°C to +150°C temperature range.