MCQ1V3216-R068-R
Eaton Electronics
704-MCQ1V3216-R068-R
MCQ1V3216-R068-R
Mfr.:
Description:
RF Inductors - SMD Multi H Q, IND 68nH Q30 300mA 2PADS SMT
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
24 Weeks Estimated factory production time.
Minimum: 1   Multiples: 1
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
Packaging:
Full Reel (Order in multiples of 4000)
Qty. Unit Price
Ext. Price
Cut Tape / MouseReel™
Similar Products
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Eaton
Product Category: RF Inductors - SMD
RoHS:
1206 (3216 metric)
Shielded
68 nH
10 %
300 mA
250 mOhms
- 40 C
+ 85 C
30
280 MHz
Standard
3.2 mm
1.6 mm
0.9 mm
MCQ1V
Reel
Cut Tape
MouseReel
Application: Commercial
Brand: Eaton Electronics
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: CN
Mounting Style: PCB Mount
Product: RF Inductors
Product Type: RF Inductors - Leaded
Factory Pack Quantity: 4000
Subcategory: Inductors, Chokes & Coils
Termination Style: SMD/SMT
Test Frequency: 50 MHz