MCLA1608V2-6R8-R
Eaton Electronics
504-MCLA1608V2-6R8-R
MCLA1608V2-6R8-R
Mfr.:
Description:
RF Inductors - SMD MCLA Auto Chip IND 1608 6.8nH 2 Pads
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
12 Weeks Estimated factory production time.
Minimum: 1   Multiples: 1
Ext. Price
Full Reel (Order in multiples of 4000)
Similar Products
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Eaton
Product Category: RF Inductors - SMD
RoHS:
Multilayer
0603 (1608 metric)
Unshielded
6.8 nH
5 %
500 mA
300 mOhms
- 40 C
+ 125 C
10
6 GHz
Standard
1.6 mm
0.8 mm
0.8 mm