HSL0612-3R8505-R
Eaton Electronics
504-HSL0612-3R8505-R
HSL0612-3R8505-R
Mfr.:
Description:
Supercapacitors / Ultracapacitors 5.0F 3.8V 30%
Lifecycle:
New At Mouser
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
16 Weeks Estimated factory production time.
Minimum: 1200   Multiples: 100
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
This Product Ships FREE
Qty. Unit Price
Ext. Price
Similar Products
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Eaton
Product Category: Supercapacitors / Ultracapacitors
5 F
3.8 VDC
Through Hole
6 mm (0.236 in)
12 mm
1000 Hour
6 Ohms
20 %