HS1016-3R8306-R
Eaton Electronics
504-HS1016-3R8306-R
HS1016-3R8306-R
Mfr.:
Description:
Supercapacitors / Ultracapacitors 30F 3.8V ESR=550
ECAD Model:
In Stock: 1.200
Stock:
1.200 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
16 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
Eaton
Product Category: Supercapacitors / Ultracapacitors
RoHS:
30 F
3.8 VDC
Through Hole
10.5 mm (0.413 in)
18 mm
1000 Hour, 500000 Cycle
550 mOhms
- 20 %, + 80 %