HCM1A1307V2-1R5-R
Eaton Electronics
504-HCM1A1307V21R5-R
HCM1A1307V2-1R5-R
Mfr.:
Description:
Power Inductors - SMD IND MP 1.5uH 25A 2 PADS SMT
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
14 Weeks Estimated factory production time.
Minimum: 1   Multiples: 1
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
Packaging:
Full Reel (Order in multiples of 250)
Qty. Unit Price
Ext. Price
Cut Tape / MouseReel™
Similar Products
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Eaton
Product Category: Power Inductors - SMD
RoHS:
High Power Inductor
13.45 mm x 12.6 mm x 6.5 mm
Shielded
1.5 uH
20 %
21 A
2.4 mOhms
25 A
- 55 C
+ 155 C
31 MHz
Standard
13.45 mm
12.6 mm
6.5 mm
Alloy Powder
AEC-Q200
HCM1AV2
Reel
Cut Tape
MouseReel
Application: Automotive
Brand: Eaton Electronics
Core Type: Molded
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: CN
Mounting Style: PCB Mount
Product: Power Inductors
Product Type: Power Inductors - SMD
Factory Pack Quantity: 250
Subcategory: Inductors, Chokes & Coils
Termination Style: SMD/SMT
Test Frequency: 100 kHz