HCF1007-6R8-R
Eaton Electronics
704-HCF1007-6R8-R
HCF1007-6R8-R
Mfr.:
Description:
Power Inductors - SMD 6.8uH 7.8A 9.169 mOhms
ECAD Model:
In Stock: 325
Stock:
325 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
14 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Quantities greater than 325 will be subject to minimum order requirements.
Minimum: 1   Multiples: 1
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
Packaging:
Full Reel (Order in multiples of 700)
Qty. Unit Price
Ext. Price
Cut Tape / MouseReel™
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Eaton
Product Category: Power Inductors - SMD
RoHS:
High Frequency Power Choke
Unshielded
6.8 uH
20 %
9.4 A
8.65 mOhms
7.8 A
- 40 C
+ 125 C
Standard
10.3 mm
8.1 mm
6.65 mm