FP1008R2-R220-R
Eaton Electronics
704-FP1008R2-R220-R
FP1008R2-R220-R
Mfr.:
Description:
Power Inductors - SMD 220nH 62A PK 2 PAD
ECAD Model:
In Stock: 7
Stock:
7 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
15 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
Est. Tariff:
Packaging:
Full Reel (Order in multiples of 500)
Qty. Unit Price
Ext. Price
Cut Tape / MouseReel™
RoHS:
High Frequency Power Choke
10.8 mm x 8 mm
Unshielded
220 nH
10 %
74 A
180 uOhms
56 A
Standard
10.8 mm
8 mm
8 mm