EXL1V0707-6R8-R
Eaton Electronics
504-EXL1V0707-6R8-R
EXL1V0707-6R8-R
Mfr.:
Description:
Power Inductors - SMD 6.8 UH
ECAD Model:
In Stock: 426
Stock:
426 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
12 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
Packaging:
Full Reel (Order in multiples of 700)
Qty. Unit Price
Ext. Price
Cut Tape / MouseReel™
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Eaton
Product Category: Power Inductors - SMD
RoHS:
High Power Inductor
Shielded
6.8 uH
20 %
9.5 A
19.6 mOhms
11 A
- 40 C
+ 125 C
13 MHz
Standard
8.7 mm
8.3 mm
7 mm