DRA74-331-R
Eaton Electronics
704-DRA74-331-R
DRA74-331-R
Mfr.:
Description:
Power Inductors - SMD 330uH 0.514A 1.5ohms
ECAD Model:
In Stock: 436
Stock:
436
Can Dispatch Immediately
On Order:
3.300
Factory Lead Time:
13
Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Est. Tariff:
Packaging:
Full Reel (Order in multiples of 1100)
Qty. Unit Price
Ext. Price
Cut Tape / MouseReel™
Shielded
328.9 uH
20 %
435 mA
1.79 Ohms
411 mA
Standard
7.6 mm
7.6 mm
4.35 mm
Ferrite
AEC-Q200
DRA
Reel
Cut Tape
MouseReel
Application: Automotive
Brand: Eaton Electronics
Core Type: Drum
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: PH
Mounting Style: PCB Mount
Product: Power Inductors
Product Type: Power Inductors - SMD
Factory Pack Quantity: 1100
Subcategory: Inductors, Chokes & Coils
Termination Style: SMD/SMT
Test Frequency: 100 kHz