CTX300-2-R
Eaton Electronics
704-CTX300-2-R
CTX300-2-R
Mfr.:
Description:
Coupled Inductors 300uH 0.38A 1.231ohms
ECAD Model:
In Stock: 736
Stock:
736 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
14 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Quantities greater than 736 will be subject to minimum order requirements.
Minimum: 1   Multiples: 1
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
Packaging:
Full Reel (Order in multiples of 800)
Qty. Unit Price
Ext. Price
Cut Tape / MouseReel™
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Eaton
Product Category: Coupled Inductors
RoHS:
CTX
300.8 uH
1.2032 mH
20 %
380 mA
1.231 Ohms
11.43 mm
11.43 mm
4.83 mm