BK/GMD-800-R
Eaton Electronics
504-BK/GMD-800-R
BK/GMD-800-R
Mfr.:
Description:
Cartridge Fuses SMALL DIM. FUSE
ECAD Model:
In Stock: 98
Stock:
98 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
12 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
Ext. Price
Alternative Packaging
Mfr. Part No.:
Packaging:
Bulk
Availability:
In Stock
Price:
Min:
1
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Eaton
Product Category: Cartridge Fuses
RoHS:
GMD
Glass Fuses
800 mA
Time Delay / Slow Blow
5 mm x 20 mm
250 VAC
35 A
Holder / Clip
Clip
Bulk
447.5 mOhms
Body Style: Cylindrical
Brand: Eaton Electronics
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: CN
Diameter: 5.2 mm
Indicator Style: Without Indicator
Length: 20 mm