PSG60E24RM
Eaton Electrical
504-PSG60E24RM
PSG60E24RM
Mfr.:
Description:
Power Supplies - DIN Rail Mount POWER SUPPLY, REMOVABLE TERMINALS
Lifecycle:
New At Mouser
ECAD Model:
In Stock: 2
Stock:
2 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
4 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
This Product Ships FREE
Qty. Unit Price
Ext. Price
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Eaton
Product Category: Power Supplies - DIN Rail Mount
Delivery Restrictions:
1-Phase / Single Phase
60 W
100 VAC to 240 VAC
1 Output
24 VDC
2.5 A
Industrial
121 mm (4.764 in)
32 mm (1.26 in)
125 mm (4.921 in)