627-11W1224-1N1
EDAC
587-627-11W1224-1N1
627-11W1224-1N1
Mfr.:
Description:
ECAD Model:
In Stock: 250
Stock:
250 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
16 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
EDAC
Product Category: D-Sub Mixed Contact Connectors
REACH - SVHC:
11W1
11 Position
Through Hole
Vertical
Solder Cup
Brand: EDAC
Contact Material: Copper
Contact Plating: Gold
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: TW
Current Rating: 10 A
Filtered: Unfiltered
Gender: Male
Insulation: Insulated
Insulation Material: Thermoplastic Polyester
Maximum Operating Temperature: + 125 C
Minimum Operating Temperature: - 55 C
Product Type: Mixed Contact D-Sub Connectors
Series: 627
Shell Material: Steel
Shell Plating: Nickel
Factory Pack Quantity: 1
Subcategory: D-Sub Connectors
Voltage Rating: 125 V