XB24CDMPIT-001
Digi
888-XB24CDMPIT-001
XB24CDMPIT-001
Mfr.:
Description:
Zigbee Modules - 802.15.4 XBee, S2C DigiMesh 2.4, TH, PCB antenna
ECAD Model:
In Stock: 330
Stock:
330 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
26 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Quantities greater than 330 will be subject to minimum order requirements.
Minimum: 1   Multiples: 1
Ext. Price
Similar Product
Digi XB3-24Z8PT-J
Digi
Zigbee Modules - 802.15.4 XBee3,2.4 Ghz ZB 3.0, PCB Ant, TH MT
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Digi International
Product Category: Zigbee Modules - 802.15.4
RoHS:
XBee S2C
2.4 GHz
200 ft, 4000 ft
250 kb/s
- 100 dBm
2.1 V
3.6 V
45 mA
31 mA
3.1 mW
- 40 C
+ 85 C
802.15.4, Zigbee
Tray
Antenna Connector Type: PCB
Brand: Digi
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: TH
Dimensions: 2.761 cm x 2.438 cm
Interface Type: SPI, UART
Operating Supply Voltage: 2.1 V to 3.6 V